LANGTANG201701

LANGTANG I HELAMBU - Himalaje Nepalu

 

Trasa: Dolina Langtang - Kyanjin Gompa - Langshisha Kharka - Tsergo Ri 5000 m n.p.m. - Kyanjin Ri - Jeziora Gosainkund - Przełęcz Laurebina La 4610 m n.p.m. - Thadepati Pass - Melamchigaon - Timbu.

Widoki na Luri Himal z Langtang Lirung, ośmiotysięcznik Shishapangma, Jugal Himal, Dorje Himal, Ganesh Himal i całe morze innych gór.

 

Termin: w Nepalu 28 października - 13 listopada 2017

LANGTANG szkic

Zostały trzy wolne miejsca. Trek jest piękny widokowo i wyjątkowo różnorodny po względem krajobrazów. Himalajska dżungla z langurami i najwyższe góry świata okryte śniegiem i lodem, fantastyczna cisza nad wysokogórskimi jeziorami i surrealny krajobraz okolic Langshisha Kharka i Kyanjin. Helambu jest zupełnie inne niż Langtang, a doświadczamy tego na jednym treku. Mieszkamy w lodżach prowadzonych przez członków kilku grup etnicznych, o odmiennych obyczajach, strojach i kuchni. Trek nie jest trudny technicznie, jednak wchodzimy na 5000 m n.p.m. i spędzamy 13 dni w górach.

Langtang dotknęło trzęsienie ziemi z 2015 roku. Ogromną liczbę domostw i lodży obudowano, zazwyczaj zbudowano na nowo. Natomiast według mieszkańców Langtangu nie ma lepszej pomocy dla nich samych niż nasza tam obecność. My przyjeżdżamy, płacimy za usługi, mieszkańcy Langtangu zarabiają, życie toczy sie normalnym tokiem. Trzon grupy już mamy, nadzwyczaj sympatyczny, a jak to ważne, ci którzy trochę jeżdżą wiedzą na pewno.

Koszt uczestnictwa: 960 USD plus 1000 złotych plus bilet lotniczy.

Obsługą formalną treku zajmuje się, należące do naszego himalajskiego towarzysza Tomka Smazia, Europejskie Centrum Kształcenia -  licencjonowany organizator turystyki. Ja prowadzę.

 

Langtang tableau

Zainteresowanych szczegółami i materiałami informacyjnymi bardzo proszę o mail na adres info (at) himalaje.pl lub telefon pod numer 692 468 165.

Zawsze chętnie opowiem co i jak.

Zapraszam!